آفتاب درخشان

 

یکی از موثرترین و مهمترین عوامل توسعه تجارت الکترونیکی، اعتماد سازی و جلب اطمینان کاربران و مشتریان خدمات الکترونیکی یا همان فروشگاه های اینترنتی می باشد. مطالعات صورت گرفته در حوزه کسب وکارهای اینترنتی نشان می دهد، تایید فروشگاه های اینترنتی به وسیله یک موسسه ثالث و معتبر، نقش موثری در جلب اعتماد خریداران خواهد داشت. چون از این طریق، آنها اطمینان خواهند یافت که اطلاعات شخصی آنها محفوظ خواهد ماند و یا در صورتی که اطلاعات آنها مورد سوءاستفاده واقع شود، می توانند فروشگاه اینترنتی مورد نظر را از طریق مراجع قانونی ذیربط تعقیب نمایند.

 

 • با فروشندگان مطمئن و معروف معامله کنید:

فروشندگان دارای اعتبار را انتخاب کنید. مخصوصاً زمانی که از اشخاص خاصی خرید می کنید.

در جستجوی مدارک واقعی مانند جزئیات آدرس و شماره تلفن برای برقراری ارتباط باشید.

فقط با بازدید از وب سایت افراد یا شرکت ها در مورد آنها قضاوت نکنید.

وقتی که در حال خرید از شرکت های خارجی هستید، به طور خاص خیلی حساس باشید.

سیاست فروشندگان در حفظ حریم شخصی، روش های پرداخت و روش های ارسال سفارش کالا را بررسی نمائید.

از روش های مناسب و ایمن برای پرداخت پول در اینترنت استفاده کنید تا در صورت عدم تحویل کالا از اطلاعات مالی و بانکی شما تا حدی محافظت شود.

 

 • از یک وب سایت مطمئن استفاده کنید:

اطمینان حاصل کنید که از یک وب سایت مطمئن برای وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری خود استفاده می کنید. زمانی که روی نشانی اینترنتی فروشگاه با مکث کردید گوشه سمت چپ مرورگر حتما وب سایت با https شروع شده و اطمینان حاصل کنید که آدرس وب سایت با (https://) آغاز می شود.

آفتاب درخشان
• اگر شما از آخرین نسخه مرورگر خود استفاده می کنید و وب سایت اینترنتی فروشگاه از جدیدترین تکنولوژی امنیتی مانند نسخه جدید و معتبر شناسه امنیتی SSL استفاده می کند، ممکن است وقتی که از یک وب سایت مطمئن بازدید می کنید، نوار آدرس شما سبز شود یا در مرورگر کروم علامت قفل نمایان شود.

 

 • ارزیابی اعتبار به وسیله نماد اعتماد الکترونیک:

نماد اعتماد الکترونیک یکی از مهم‌ترین معیارها در معتبر بودن یک سایت است. این نماد تنها به فروشگاه‌های حقوقی و حقیقی داده می‌شود که کسب و کار آن‌ها به وسیله سیستم‌های دولتی تائید شده باشند.

برای بررسی صحت نماد الکترونیک کافی است روی لوگو نماد الکترونیک را که معمولاً در صفحه اصلی قرار می‌گیرد، کلیک کنید تا پاپ آپی حاوی اطلاعات صاحب امتیاز، نمایش داده شود.

آفتاب درخشان

روش دیگری برای ارزیابی نماد الکترونیک، رفتن به سایت enamad.ir است. در این سایت شما می‌توانید با کلیک بر روی استعلام، سایت را بررسی کنید.

پس از این که بر روی استعلام کلیک کردید صفحه‌ای باز می‌شود که در آن باید دامنه سایت ( نام وب سایت ) مورد نظر خود را وارد کنید. در مرحله آخر بر روی جستجو کلیک کنید تا اطلاعات مربوط به صاحب امتیاز برای شما نمایان شود.

 

 • دارای نشان ملی ثبت (رسانه های دیجیتال):

نشان ملی ثبت یکی دیگر از نماد های مهم در کسب و کارهای دیجیتال می باشد که در معتبر بودن وب سایت نقش مهمی دارد. این نماد تنها به فروشگاه‌های حقوقی و حقیقی داده می‌شود که کسب و کار آن‌ها به وسیله مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال تایید شده باشند.

برای بررسی صحت نشان ملی ثبت کافی است روی لوگو ساماندهی را که معمولاً در صفحه اصلی قرار می‌گیرد، کلیک کنید تا پاپ آپی حاوی اطلاعات صاحب امتیاز، نمایش داده شود.

آفتاب درخشان

 • داشتن صفحه تماس با ما:

یکی دیگر از معیارها در بررسی اعتبار سایت‌ها نظیر سایت‌های فروشگاهی، وجود صفحه تماس با ما و داشتن اطلاعاتی نظیر شماره تلفن ثابت، آدرس فروشگاه، شماره همراه و .. است. معمولاً این اطلاعات برای ارتباط برقرار کردن مشتریان با صاحبان فروشگاه مورد نیاز است.

همچنین باید اطلاعات تماس با ما در وب سایت فروشگاه با آدرس درج شده در نماد اعتماد الکترونیک یکسان باشد تا از سواستفاده ها و کلاهبرداری های دیجیتال و اشخاص حقیقی و حقوقی دیگران جلوگیری شود.

 

 • ظاهر مناسب و کیفیت وب سایت:

اغلب اوقات فروشگاه‌های اینترنتی معتبر از ظاهری زیبا و با کیفیتی برخوردارند اما علاوه بر ظاهر، سرعت دسترسی به سایت نیز از ویژگی‌هایی است که حاکی از معتبر بودن یک سایت دارد‌.

هرچند این معیاری نیست که به صورت قطع بتوان در مورد معتبر بودن سایت یا عدم اعتبار آن نظر داد. با این حال بد نیست به این موضوع هم توجه کنید.

 

 • شبکه های اجتماعی:

این فاکتور یکی از مهم‌ترین موارد برای ارزیابی معتبر بودن یک سایت است. فروشگاه‌های اینترنتی و سایت‌هایی که دارای شبکه‌های اجتماعی پویایی، هستند قابل اعتماد ترند.

بنابراین اگر قصد دارید از فعال بودن و اعتبار یک سایت آگاه شوید بهتر است بدانید که فعال بودن کارآفرینان در شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام، لینکدین و اینستاگرام یکی از معیارهای مهم است.

 

 • درگاه پرداخت الکترونیک:

امکان پرداخت از طریق درگاه پرداخت الکترونیک، یکی از مواردی است که به یک فروشگاه اینترنتی اعتبار بیشتری می‌بخشد و می‌تواند برای مشتری اطمینان خاطر بیشتری ایجاد کند. چرا که برای ارائه درگاه پرداخت الکترونیک ، قوانین خاصی رعایت می‌شود و مدارک شخصی و اعتبار بانکی مدیران وب‌سایت به دقت بررسی می‌شود و پس از تایید مدارک توسط بانک، این درگاه در اختیار مدیریت وب‌سایت قرار می‌گیرد.
درگاه‌های بانکی با استفاده از پروتکل‌های امن SSL، ارتباط شما را با بانک مورد نظر برقرار می کنند. برای اطمینان از امنیت درگاه، در هنگام پرداخت به نوار آدرس وب‌سایت بانکی که از طریق فروشگاه به آن متصل شده‌اید، دقت کنید. اگر در ابتدای آدرس عبارت https مشاهده شود، آن درگاه کاملا امن است. اما اگر در نوار آدرس صفحه بانک مورد نظر، عبارت http دیده می‌شود، هرگز اطلاعات حساب بانکی خود را در آن وارد نکنید.

 

 • پیگیری سفارش:

فروشگاه‌ های اینترنتی موظفند پس از ثبت سفارش و پرداخت آنلاین مبلغ سفارش، با ارائه راهکار‌های آنلاین و غیر آنلاین، امکان پیگیری سفارش را برای خریدار فراهم کنند تا او بتواند از خرید خود و نحوه ارسال کالا اطمینان حاصل نماید. یک فروشگاه اینترنتی معتبر، پیگیری سفارش را برای مشتری‌های خود تسهیل می‌کند تا بتوانند در کمترین زمان پاسخ سوالات خود را دریافت کنند. در فروشگاه آنلاین بازار بزرگ آفتاب درخشان هم بخشی با عنوان پیگیری سفارش وجود دارد که میتوانید به صفحه پیگیری سفارش در آفتاب درخشان رجوع کنید.

 

 • مشاوره و پاسخگویی:

یک فروشگاه اینترنتی معتبر، باید بخشی را برای ارائه مشاوره به خریدار در نظر بگیرد تا مشتری بتواند قبل از اقدام به خرید، با استفاده از راهنمایی‌های مشاوران فروشگاه، کالایی متناسب نیاز خود انتخاب کند. فروشگاه‌های معتبر باید بتوانند به مشتریان خود مشاوره رایگان دهند.

از این رو آفتاب درخشان گفتگو از طریق شبکه اجتماعی واتس آپ را برای مشتریانش فراهم کرده است.

 

 • حرف آخر:

ما در مجموعه فروشگاه اینترنتی بازار بزرگ آفتاب درخشان بستری غیر حضوری فراهم نموده ایم تا مشتریان محترم مجتمع تجاری بازار بزرگ آفتاب درخشان که به صورت حضوری از مجتمع ما دیدن کرده اند و کیفیت محصولات این مجتمع را رویت کرده اند، بتواند به صورت غیر حضوری و اینترنتی محصولات مورد نیاز خود را در طیف وسیعی از برندهای معروف لوازم خانگی و آشپزخانه، مد و پوشاک و … تهیه نمایند. در مجتمع بازار بزرگ آفتاب درخشان ۱۳۰ واحد تجاری وجود دارد که شما همراهان و مشتریان می توانید با قیمت خود مجتمع محصولات خود را خریداری نمایید و در درب منزل کالای خود را صحیح و سالم تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه